Popisovací a značící systém V704M

 

 

Tento CNC ovládaný popisovací a značící systém s 9-ti osami je extrémně rychlý a efektivní pro značení a popisování ocelových profilů značícími linkami a čísly produktů. S jeho 4-mi popisovacími jednotkami je možné značit profily ze všech 4 stran. Každá popisovací jednotka je vybavená 2-mi servo-ovládanými osami pro přesné a rychlé polohování.


 

V704M

Min./max. Výška

mm

10 - 600

Min./max. šířka

mm

60 - 1250

Max. polohovací hmotnost

kg

9000

Popisovací jednotky

ks

4

Popisování a značení

 

4 strany

Proces popisování a značení

 

frézování

Polohování

 

servo-motory

Měřící systém

Systém V704M je vybaven do stroje integrovaným polohovacím a měřícím systémem s podávacími válci pro rychlé a přesné polohování. Systém podávacích válců nabízí flexibilitu v konfiguraci uspořádání, zabírá menší prostor než systém s polohovacím měřícím vozíkem a umožňuje zpracování „neomezené“ délky profilů.
Instalace V704M je možná jako samostatně stojícího stroje za kterýmkoliv systémem pro řezání, vrtání a/nebo tvarové pálení.

Vysoko-rychlostní polohování

Popisovací jednotky systému jsou poháněné servomotory přes kuličkové šrouby vysoké přesnosti, takže je dosaženo velice vysoké rychlosti polohování.

Popisování a značení

Systém V704M má 2 horizontální a 2 vertikální popisovací jednotky. Značící linky a čísla produktů můžou být umístěné, frézováním speciálním popisovacím nástrojem, na všech 4-ech stranách ocelového profilu.

Následující detaily jsou automaticky umístěné na profilech:

• značící linky pro pozice svařování
čísla produktů na pozice svařování
informace k svařování na pozicích svařování
značící linky pro tvarové pálení
informace o úkosech

V704M proti manuálnímu značení

nižší potřeba ruční práce
zkrácení výrobních časů
snížení nákladů na chyby eliminováním lidského faktoru
Žádné odchylky nebo chyby měření kvůli nepřesným měřícím pomůckám
přímé rozhraní s CAD, MRP a ERP softwarem
omezení nutnosti tisků dílenských výkresů
odstranění potřeby manuálních značících nástrojů

Propojení s dalšími systémy Voortman

Kombinací několika systému do jedné automatické linky se zajistí minimální manipulace a celkový proces tak může být kontrolován a ovládán jedním pracovníkem. Jenom jedním importem Vašich výrobních dat do výrobní databáze Voortman (VACAM), můžou být všechny kroky provedené plně automaticky a bezchybně.

Software

Programový software „VACAM-Machine edition“ je instalován v ovládacím systému. Ovládací systém může být integrován do podnikové sítě, takže DSTV- a DSTV+-soubory můžou být přímo stahovány, ze systémových souborů databáze společnosti, do vrtacího systému. Za pomoci softwaru VACAM je možné zvládat (provádět) různě procesy současně, takže každá značící a popisovací jednotka může pracovat, vyměňovat nástroj a nebo odměřovat délku nástroje nezávisle na dalších jednotkách.


 

Rozdílné typy příčných dopravníků

Pro efektivní manipulaci s materiálem může být popisovací a značící systém vybaven několika typy příčných dopravníků. Vstupný a výstupný příčný dopravník je osazen několika detektory, umožňujícími automatickou manipulaci ocelových profilů, jeden za druhým (po jednom) ze vstupného příčného dopravníku do stroje. Popsané a označené profily jsou pak automaticky přesouvány na výstupní příčný dopravník.

 

 

 

Ve VACAM můžou být výrobní data in- a ex-portovány ve formátu DstV(+).

Kromě komfortu prostředí založeném na operačním systému Windows má VACAM výhodu že autorizovaná osoba má kdykoliv v reálném čase přístup k informacím o postupu výroby. Toto je umožněno přes zobrazování pohybu výrobků v systému.

Pro více detailní záznam může být využitý „Data Exporter“ modul. Tento modul umožňuje sdílení informací o výrobě v reálném čase. Za všech okolností jsou všechny operace a pohyby vykonávané systémem uloženy pro sdílení s jakýmkoliv ERP, MRP, MIS a BIM softwarovým systémem.

 

 

 

 

  • Značení linií prostřednictvím CAD modulu
  • Vizuální kontrola přes prezentaci průběhu výroby v reálném čase
  • Přidávání popisovacích a značících údajů na výrobek nebo optimalizace importovaných dat.

V704

 

Značení a popisování