Pálení plechů

systém pro pálení plechu

Stroj V304 je speciálně konstruován pro pálení plechů rychlým a efektivním způsobem. Pálící stroj je schopen zpracovávat mnoho typů materiálů jako Normální ocel, Nerezovou ocel a Hliník. Může být vybaven různými pálícími zdroji pro využití všech typů pálících procesů, např.: 3D plazmové řezání úkosů, pálení pásů i přípravy pro sváření. Přesné posuvy portálu jsou zaručené extrémně přesným systémem X-rail vedení. Veliký výběr dostupných pálících stolů přispívá k vysoké flexibilitě těchto zařízení.

 

 

V304

V302

Pracovní šírka

mm

1 500 – 6 000*

1 500 – 3 000

Pracovní délka

mm

3 000 – 24 000*

2 000 – 4 000

Výška stroje

mm

2 850

2 850

Rychlost pálení

mm/min

0 – 7 000

0 – 7000

Rychlo posuv

mm/min

20 000

20 000

Tloušťka pálení plamenem 1 hořák

mm

3 – 200

3 – 100

Tloušťka pálení plamenem 3 hořáky

mm

3 – 100

Maximální počet hořáků

ks

7

Maximální počet plazmových hořáků

ks

2

Maximální počet hořáků pro pálení plamenem

ks

6

* V závislosti na počtu hořáků

** Na dotaz možné i delší

 

3D HLAVA PRO PÁLENÍ PLASMOU

3D plasmová hlava pro pohyb v 5-ti osách. V kombinaci s upravenou vertikální osou pro automatickou kontrolu výšky. Úhel úkosu až 45°. Tloušťka materiálu od 3 mm až do 50 mm.

PÁLENÍ PLASMOU A PLAMENEM

Plasmové hořáky a hořáky pro pálení plamenem mohou být kombinované pro dosažení vysoké výkonnosti, nebo pálení pásů z plechu.

 

 

TECHNOLOGIE „TRUE HOLE“ A „CONTOUR CUT“


Schopné dosahovat, v porovnání se standardními parametry pálení, lepší kvalitu pálených otvorů (True hole technologie od Hypertherm®, Contour Cut od Kjellberg® )

Další informace ....

 

 

X-VEDENÍ


Vysoce přesný pohyb portálu za pomoci dvou synchronních servo pohonů v kombinaci s dvojitým lineární vedením a systémem ozubnice a pastorku se šikmým ozubením. Lineární vedení je chráněno před prachem a špínou gumovými pásy.

 

PEVNÝ OCELOVÝ PORTÁL


Portál konstruovaný pro velké zatížení je vhodný pro velké produkty, které vyžadují nejvyšší stupeň přesnosti. Umožňuje rozšíření o speciální komponenty jako více plazmových hořáků a až 8 hořáků pro pálení plamenem. Portál stroje V308 může být vybaven chladícím systémem pro zvýšení odolnosti proti vysokým teplotám generovaným při pálícím procesu.

 

RŮZNÉ MATERIÁLY

Tento systém může zpracovávat plechy z ocele, nerezové ocele a hliníku.

 

VELKÝ ROZSAH ROZMĚRŮ PÁLICÍCH STOLŮ

Pro splnění požadavků každého jednotlivého zákazníka jsou dostupné různé typy a rozměry pálících stolů.

 

MODUL TROJITÉHO HOŘÁKU PRO PÁLENÍ PLAMENEM


Jednotka pro pálení úkosů je osazena 3-ma hořáky. Tento modul může být použitý jak pro přímé pálení tak i pro pálení úkosů. Úhel úkosu se nastavuje manuálně.

 

HOŘÁK PRO PÁLENÍ PÁSŮ


Jednotka pro pálení pásů plamenem má 3 hořáky. Může být využitá pro pálení jedním hořákem nebo pro pálení pásů s více hořáky. Je dostupných více typů trysek pro různé typy plynů. Šířka pásů 50 – 280 mm.

 

VÍCEÚČELOVOST


Víceúčelový, pevný systém s vysokým výkonem pro kombinované a opakující se práce, vhodný pro velké množství výpalků.

 

POPISOVÁNÍ A ZNAČENÍ PLAZMOU


Plazmovým procesem je možné materiál značit a popisovat. Automatická plynová konzole přepíná automaticky na argonový plyn pro optimální výsledky popisování. Popisování plazmou může být dodáno i pro stroje vybavené jenom hořáky pro pálení plamenem.

 

TEPELNÉ ŠTÍTY


Pod portálem jsou namontované speciální stínící štíty pro zabránění nadbytečného tepelného opotřebení portálu a zabezpečení plynulého chodu podélných vedení.

 

DÍLČÍ ODSÁVÁNÍ VÝPARŮ


Pálící stůl je rozdělen na několik sekcí pro odsávání výparů. E-pneumatické pohony zabezpečují že odsávání je aktivní jenom v sekci blízké hořáku.

 

FILTRAČNÍ JEDNOTKA

Filtrační jednotka je vybavena vysokovýkonnými filtry, které jsou nejsofistikovanější a nejúčinnější způsob pro odfiltrování výparů a prachu. Jsou schopné odfiltrovat více než 99% částic menších než 0,4 µm, co umožňuje recirkulaci filtrovaného vzduchu zpět do pracovního prostředí.

 

DODATEČNÝ STŮL

Dodatečný stůl se zoubkovanými podpěrnými segmenty může být instalován pro zpracování malé a lehké díly z různých materiálů.

 

 

STŮL PRO PÁLENÍ VE VODNÍ LÁZNI


Menší napětí a deformace výpalků. Excelentní odvod tepla a vysoká rychlost pálení zabezpečuje velice malou zónu tepelného ovlivnění materiálu. Pomocí automatického systému regulace výšky je možné pálení nad i pod vodní hladinou. Dochází k snížení hlučnosti a není potřebný filtrační systém. (Volitelné) Dopravní pás pro odvod strusky.

 

INJEKT

Plynule rotační jednotka pro inkoustové značení se 16 – ti body pro tisk všech typů čar, textů a značek. Nastavitelná výška mezi 3 mm a 67 mm. Včetně automatické kontroly výšky s kapacitním sensorem.

 

SOFTWARE PRO TVORBU ŘEZNÝCH PLÁNU („NESTING SOFTWARE“)

Voortman nabízí několik programů pro tvorbu řezných plánů:

od jednoduchého až po pokročilí software s optimalizací, který umožňuje snižování drahocenného času a zlepšuje využití materiálu na možné maximum.

 

AUTOMATICKÁ KONTROLA VÝŠKY


Pro systém s plazmovým hořákem i pro systém s kyslíkovým hořákem je k dispozici automatická kontrola výšky. Pro zabezpečení optimální kvality pálení a prodloužení životnosti spotřebních dílů. Systém kontroly výšky udržuje konstantní vzdálenost mezi materiálem a hrotem hořáku v průběhu celé doby pálení.

 

3D KOLIZE


Pro zabránění nežádoucích poškození hořáků a vyšší up-time tepelného procesu dělení.

 

LASEROVÝ UKAZATEL


Laserový ukazatel je integrován pro určení nejlepší možné startovací pozice.

V304

V302


Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat