Zvýrazněné: V320C a V330S první třída pro zpracování plechů od Voortman

Požadavky trhu pobídli Voortman navrhnout a postavit dva nové modely strojů pro zpracování plechů, které by způsobili převrat v zpracování plechu po celém světě. Předvedení těchto dvou velice rozdílných systémů předčilo naše očekávání v tom jak Voortman zákazníci po celém světě přijaly oba koncepty.

 

 

Proč dva typy?

Když obchodní a technické oddělení Voortman začali diskutovat o řešení pro zpracování plechu, bylo velice jasné, že budou potřeba další dva typy strojů. První stroj musel být obrovským zlepšením současných jednoprůchodových systémů zpracování plechu na trhu, které potřebují podávací a měřící válečkový systém, které nekorigují stav frézovaných hran a nedokážou zpracovat celý plech bez zbytků. Druhý stroj by odlišil Voortman jako celosvětového inovátora v oblasti zařízení pro zpracování oceli, posunul úroveň produktivity na zcela nový stupeň.

Co je v názvu C a S?

"C" model je systém zpracování plechů (Combined) kombinující vrtání, řezání závitů, popisování, značení a jeho tepelné dělení. Pálení, vrtání, řezání závitů, značení a popisování je uspořádáno na jednom portálu zatím co plech je přiváděn do stroje pomocí měřícího systému s upínacími svěrkami. Měřící systém se svěrkami v kombinaci s druhým pomocnými manipulátorem pohybují materiálem a eliminují jak vliv stavu spodních hran plechu tak i zbytkové množství plechu způsobované válečkovým měřícím a podávacím systémem. Lineární vedení, na kterých je umístěn systém manipulačních svěrek, zaručuje přesnost jaká není známa u současných systémů a umožňuje aby byl plech dopraven v celé délce až k řezacím hořákům pro maximální využití materiálu. "C" model se nejlépe hodí, ale není tím limitován, pro zpracování  malých kusů, které mohou být automaticky odstraněny bez přerušení výroby.

"S" model je systém zpracování plechů v duálním portálovém provedení, který (Split) rozděluje vrtání, řezání závitů, značení a popisování na prvním portálu a tepelné dělení a funkce tepelného popisování a značení na druhém portálu, aby bylo umožněno provádět oba procesy současně. Tím, že všechny tyto funkce probíhají současně je možné zvýšit produktivitu až o 45%! Stroj automaticky přesune plech z vrtacího portálu na portál tepelného dělení pomocí integrovaného, magnetického zvedacího systému, čímž ve většině případů odpadá nutnost použití jeřábu. Tento systém je nejvhodnější pro výrobu větších celků v prostředí s vysokým výkonem.

Každý ze systému zpracování plechů Voortman může být využitý v plně automatické MSI (Multi systémová integrace). To umožňuje aby byl plech ze skladu přiveden pomocí automatického manipulačního systému od tryskacího systému přímo na systém zpracování plechů.


"Barbot je velmi spokojen s novou investicí. V330S uspokojí všechny naše potřeby. Mnohé funkce a rychlost stroje má za následek zvýšení produktivity o 50% u materiálů silnějších než 20 mm. Práce se dvěma oddělenými portály umožňuje současné vrtání a řezání což zvýší naši celkovou produktivitu o 80%! Voortman nám poskytl velkou pomoc při uvedení zařízení do provozu. Vzdálená správa zaručuje rychlou a spolehlivou odezvu a myslím si, že že se jedná o vynikající službu! "

Jean-Michel Leroy, generální ředitel BARBOT (Francie)

www.barbot.fayat.com

Reakce trhu

Od prvního okamžiku po vystaveni S-modelu na Produkčních dnech Voortman 2010 jsme obdrželi různé názory na S-model. Přecházející od "příliš vysoká kapacita" a "příliš velké pro naši výrobu" až k "To je to, co potřebujeme" a "Chceme to hned". Bez ohledu na to jaký názor byl vysloven, všeobecně panovalo přesvědčení o velkých možnostech, vysoké kvalitě a skvělé schopnosti tohoto systému. To se neodrazilo jenom v reakcích, ale také ve skutečném prodeji. S-typu dělá svou práci již v několika zemích po celém světě a k plné spokojenosti zákazníků. Francouzský zákazník má dokonce týdenní produkci ve výši 100 tun plechů! Navzdory skutečnosti, že je to mimořádné, pořád to neukazuje vše co tento stroj dokáže.

Celá cesta k úspěchu s C-a S-modelem ukazuje, že i v dnešní době je možné najít nové obchodní příležitosti. To také ukazuje, že klienti mají flexibilní myšlení při zpracování ocele a jsou stále otevření pro nové nápady.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat